تبلیغات
ایكناب: وبلاگ خبری قرآنی ایرانی ، IQNAB: Iranian Quran News Agency Blog
» كلیپ‌های صوتی «عطر حضور» توسط كانون قرآن و عترت واحد آشتیان تولید شد ( شنبه 28 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری ویژه‌برنامه «هادی دین» در واحد آشتیان ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 )
» تولید كلیپ‌های صوتی «انتخاب آگاهانه» توسط كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 )
» درخشش مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آشتیان در جشنواره وبلاگ‌نویسی نماز ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» ثبت ‌نام اعتكاف دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد آشتیان آغاز شد ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» انتشار کلیپ‌های صوتی انتخاباتی در این دانشگاه ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌ «انتخاب حماسی» توسط دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» معرفی وبلاگ‌های قرآنی استاندارد و فعال/«وبلاگ قرآن امین» ( چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری همایش میلاد حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌های «شاخص انتخاب» در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )

معرفی وبلاگ‌های قرآنی استاندارد و فعال/ «وبلاگ محبوبان یار»گروه خبرنگاران افتخاری / امید طاهرنژاد: با توجه به لزوم گسترش فرهنگ و معارف قرآنی در فضای مجازی و با هدف ایجاد انگیزه دینی و قرآنی در كاربران اینترنت، وبلاگ «محبوبان یار» به عنوان وبلاگ متنی در زمینه تأویل و تفسیر و تدبر در قرآن كریم، جهت استفاده فعالان سایبری معرفی می‌شود.

 همین خبر را در ایكنا مشاهده كنید
 


به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا)، طاهرنژاد، مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان، با اشاره به این مطلب گفت: با توجه به برگزاری دومین دوره مسابقات سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی توسط اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، 52 وبلاگ نمونه و برتر در سطح كشوری شناسایی و معرفی شدند.

وی خاطرنشان كرد: اختتامیه جشنواره در روز دوم اسفند‌ماه سال گذشته در چهار بخش و 12 زمینه و دو بخش ویژه، مجموعاً با 52 برگزیده برگزار شد كه بخش‌های اصلی جشنواره شامل «فتوبلاگ»، «پادكست»، «ویدئوكست» و «وبلاگ متنی» بود. ضمن اینكه وبلاگ متنی خود دارای زیر‌گروه‌های «مقاله و پژوهش»، «داستان و شعر»، «گزارش و خبر»، «خاطره‌نویسی»، «آموزش»، «تأویل، تفسیر و تدبر» و «احادیث» و دو بخش ویژه شامل «انسان از منظر قرآن» و «وبلاگ مراكز و مؤسسات قرآنی» است.

طاهرنژاد با اشاره به اینكه بستر مجازی پتانسیل بسیار عظیمی در راستای انتشار معارف قرآنی است، افزود: می‌توان صدای دلنشین و فطرت‌برانگیز قرآن را از طریق اینترنت جهانی كرد، باشد كه این كار انسان‌های خفته را بیدار و معاندین مغرض را خوار كند.

وی افزود: وظیفه هر مؤمن متعهد به اسلام و از طرفی حق قرآن بر هر مسلمان، اهتمام به آموختن قرآن، انتشار آن و عمل به آموزه‌هایش است لذا معرفی وبلاگ‌های نمونه می‌تواند، دورنمایی از كارهای قرآنی در فضای سایبری پیش روی مشتاقان قرار دهد، باشد كه با هر جست‌وجو در اینترنت حداقل یك صفحه قرآنی به كاربران دنیا معرفی شود.

 طاهرنژاد:
وظیفه هر مؤمن متعهد به اسلام و از طرفی حق قرآن بر هر مسلمان، اهتمام به آموختن قرآن، انتشار آن و عمل به آموزه‌هایش است لذا معرفی وبلاگ‌های نمونه می‌تواند، دورنمایی از كارهای قرآنی در فضای سایبری پیش روی مشتاقان قرار دهد

طاهرنژاد وبلاگ محبوبان یار كه موفق به كسب رتبه سوم دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی شده را به عنوان یك وبلاگ قرآنی استاندارد با فن‌آوری روز معرفی كرد كه در زمینه تفسیر، تأویل و تدبر در قرآن در فضای مجازی حضور پر رنگ دارد.

در بخش توضیحات وبلاگ محبوبان یار می‌خوانیم: همه ما دوست داریم برای پروردگار یكتایمان دوست‌داشتنی باشیم. خداوند مهربان در كلام خود كه بر حبیبش، حضرت محمد(ص)، وحی كرد، آنانی را كه دوست می‌دارد و همچنین، انسان‌هایی را كه محبوب او نیستند، بیان می‌دارد. در این وبلاگ درباره این قسمت از كلام الهی نوشته شده است، باشد كه محبوبش قرار گیریم.

منابع مورد استفاده در این وبلاگ: تفسیر نور، تفسیر نمونه، آشنایی با قرآن كریم(شرح و ترجمه) فرزانه زنبقی، قرآن كریم ترجمه استاد محمد فولادوند، تفسیر المیزان، قرآن كریم ترجمه سیدمحمدرضا صفوی است.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند جهت مشاهده وبلاگ و استفاده از محتوای قرآنی آن و نیز جهت كسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به نشانی http://www.allah-layoheb-yoheb.blogfa.com/ مراجعه كنند.


برای مراجعه به وبلاگ محبوبان یار اینجا كلیك كنید!

  

ادامه مطلب...