تبلیغات
ایكناب: وبلاگ خبری قرآنی ایرانی ، IQNAB: Iranian Quran News Agency Blog
» كلیپ‌های صوتی «عطر حضور» توسط كانون قرآن و عترت واحد آشتیان تولید شد ( شنبه 28 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری ویژه‌برنامه «هادی دین» در واحد آشتیان ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 )
» تولید كلیپ‌های صوتی «انتخاب آگاهانه» توسط كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 )
» درخشش مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آشتیان در جشنواره وبلاگ‌نویسی نماز ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» ثبت ‌نام اعتكاف دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد آشتیان آغاز شد ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» انتشار کلیپ‌های صوتی انتخاباتی در این دانشگاه ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌ «انتخاب حماسی» توسط دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» معرفی وبلاگ‌های قرآنی استاندارد و فعال/«وبلاگ قرآن امین» ( چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری همایش میلاد حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌های «شاخص انتخاب» در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )

نیمه فروردین‌ماه سال آینده آخرین مهلت ثبت نام سومین جشنواره ملی باران اعلام شدگروه خبرنگاران افتخاری / امید طاهرنژاد: با توجه به برگزاری سومین جشنواره ملی باران توسط اداره‌كل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری با موضوع نماز و نیایش، جامعه دانشگاهی ایران اسلامی تا 15 فروردین‌ماه سال آینده فرصت ثبت نام دارند.

 همین خبر را در ایكنا مشاهده كنید
 

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا)، امید طاهرنژاد، این جشنواره با اهداف توجه به فرهنگ، هنر و ادبیات دینی و توحیدی و گسترش و تعمیق زوایای گوناگون هنر اسلامی با محوریت نیایش و ستایش، شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان و حمایت و پشتیبانی از توانمندی‌های آن‌ها در گسترش هنر توحیدی، انتشار افكار، آثار و اندیشه‌های معنوی دانشگاهیان در قالب‌های هنری، گزینش آثار برجسته هنر توحیدی و نمایش و ارائه در نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، جشنواره‌های ملی و همچنین، فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی در ادامه زمینه‌سازی جهت حركت دانشگاهیان در خلق آثار علمی، هنری و ادبی با محتوای الهی در مقابله با هجمه تولیدات غیر الهی و دنیاگرایانه، شروع حركت در حوزه جنگ نرم در مواجهه با هنر استكباری و صهیونیستی توسط قشر دانشگاهی و فرهیخته، بروز تفاوت‌های فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اسلامی با دانشگاه‌ غیر اسلامی و تولید آثار فاخر و ارزشمند با موضوع نماز و نیایش در راستای توسعه فرهنگ نماز و نیایش را از دیگر اهداف این جشنواره ذكر كرد.

طاهرنژاد در ادامه سخنان خود گفت: جامعه دانشگاهی ایران در سه سطح دانشجویان، اساتید و كاركنان دانشگاه‌های سراسر كشور می‌توانند اقدام به ارسال اثر برای جشنواره كنند.

 طاهرنژاد:
آثار در حوزه فیلم كوتاه و نرم‌افزار چند‌رسانه‌ای باید با حجم بیشتر از ۱۰ مگابایت بر روی لوح فشرده در سه نسخه به نشانی پستی دبیرخانه جشنواره ارسال شود. همچنین، آثار راه یافته به مرحله دوم داوری فقط با توجه به قوانین اختصاصی هر بخش قابل دریافت خواهد بود

وی در مورد قالب آثار ارسالی برای سومین جشنواره ملی باران گفت: این آثار باید در قسمت‌های الف) بخش مجازی و رایانه در بخش‌های وبلاگ نویسی، نرم‌افزار ویژه نماز (نرم‌افزار چند رسانه‌ای «مولتی مدیا»، نرم‌افزار موبایل، نشریه الكترونیك) و گرافیك رایانه‌ای (طراحی قالب «templet»، طراحی پوستر، تایپوگرافی)، ب ـ بخش ادبی شامل شعر، قطعه ادبی، داستان كوتاه، خاطره، ج ـ بخش هنری شامل عكس، گرافیك ( نقاشی، تذهیب، طراحی، نگارگری و ...)، خوشنویسی (نستعلیق، نسخ، ثلث، شكسته و ...)، فیلم كوتاه (مستند، پویانمایی، نماهنگ و ...) و د- بخش پژوهشی شامل مقاله، پایان‌نامه و كتاب و هـ ـ بخش ویژه شامل فعالان عرصه نماز از طرف شركت‌كنندگان ارسال شود.

طاهرنژاد درباره طریقه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره نیز خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه داوری آثار در دو مرحله صورت می‌گیرد، شركت‌كنندگان باید در مرحله اول آثار خود را از طریق پست الكترنیك به آدرس baranfest@gmail.com به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند. در صورت راهیابی اثر به مرحله دوم داوری، باید اصل اثر تا تاریخ اعلام شده براساس شرایط اختصاصی برای حضور در داوری نهایی و شركت در نمایشگاه به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

وی ادامه داد: آثار در حوزه فیلم كوتاه و نرم‌افزار چند‌رسانه‌ای باید با حجم بیشتر از ۱۰ مگابایت بر روی لوح فشرده در سه نسخه به نشانی پستی دبیرخانه جشنواره ارسال شود. همچنین، آثار راه‌یافته به مرحله دوم داوری فقط با توجه به قوانین اختصاصی هر بخش قابل دریافت خواهد بود.

طاهرنژاد اظهار كرد: در تمامی بخش‌های جشنواره تكمیل فرم ثبت نام موجود در سایت جشنواره (www.iusfestivals.org) و ارسال آن به همراه اثر به نشانی baran@iusfestivals.com و یا baranfest@gmail.com الزامی است.

وی در پایان بیان كرد: آخرین مهلت ارسال آثار روز ۱۵ فروردین‌ماه و زمان برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده و مراسم اختتامیه نیز هفته دوم اردیبهشت‌ماه سال آینده خواهد بود.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان جهت آگاهی از شرایط عمومی و اختصاصی آثار و كسب اطاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی به نشانی http://www.iusfestivals.ir/ مراجعه كنند.
برای مراجعه به پایگاه شبكه مجازی جشنواره‌های دانشجویی اینجا كلیك كنید!برچسب ها : سومین جشنواره ملی باران , مسابقه وبلاگنویسی نماز ,


ادامه مطلب...