تبلیغات
ایكناب: وبلاگ خبری قرآنی ایرانی ، IQNAB: Iranian Quran News Agency Blog
» كلیپ‌های صوتی «عطر حضور» توسط كانون قرآن و عترت واحد آشتیان تولید شد ( شنبه 28 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری ویژه‌برنامه «هادی دین» در واحد آشتیان ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 )
» تولید كلیپ‌های صوتی «انتخاب آگاهانه» توسط كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 )
» درخشش مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آشتیان در جشنواره وبلاگ‌نویسی نماز ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» ثبت ‌نام اعتكاف دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد آشتیان آغاز شد ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» انتشار کلیپ‌های صوتی انتخاباتی در این دانشگاه ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌ «انتخاب حماسی» توسط دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» معرفی وبلاگ‌های قرآنی استاندارد و فعال/«وبلاگ قرآن امین» ( چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری همایش میلاد حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌های «شاخص انتخاب» در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )

برگزاری جشنواره «تحقیقات قرآنی» در دانشگاه آزاد آشتیانگروه خبرنگاران افتخاری / امید طاهرنژاد: بخش «تحقیقات قرآنی» جشنواره هنر و ادبیات دینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان برگزار می‌شود.


محل انتشار خبر:

ایكنا     صلواتبه گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا)، امید طاهرنژاد، مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان با اعلام این خبر گفت: با توجه به ابلاغ آئین‌نامه جشنواره سراسری هنر و ادبیات دینی سال 1391 دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت نام بخش «تحقیقات قرآنی» در این واحد دانشگاهی همچنان ادامه دارد.

مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان در مورد موضوع این بخش از جشنواره گفت: موضوع باید مرتبط با موضوعات اسلامی، قرآن و اهل بیت(ع)، مسائل فرهنگی، اجتماعی مورد نیاز نسل جوان و كاربردی و یا بیداری اسلامی باشد.

وی خاطرنشان كرد: برگزاركنندگان جشنواره امیدوارند به اهدافی همچون «تمسك به قرآن و ثقلین»، «ایجاد انگیزه در مخاطبان برای ورود به حوزه هنرهای قرآنی»، «حركت در راستای منویات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای در مورد اهتمام به فعالیت‌های قرآنی»، «حركت در جهت اسلامی شدن دانشگاه‌‌ها» و «سوق دادن جوانان به سمت انس هرچه بیشتر با قرآن» دست پیدا كنند.

طاهرنژاد در مورد شرایط ارسال آثار جهت شركت در جشنواره با بیان اینكه آثار ارسالی باید چهار شرط داشته باشد، بیان كرد: این شروط عبارتند از 1- اصول روش تحقیق و آئین نگارش با ذكر منبع باید رعایت شود(منابع اینترنتی قابل قبول نیست). 2-تحقیق نباید در مسابقات دیگر رتبه كسب كرده باشد و با فونت B Nazanin 14 تایپ شده باشد. 3- تحقیق در یك روی A4 خوانا تایپ و به صورت مجلد و صحافی شده به همراه (PDF و روی CD) باشد. 4-رئیس دفتر رهنگ اسلامی واحد باید تحقیق ارائه شده را با موضوعات آئین‌نامه تطبیق و تأیید كند.

 طاهرنژاد:
مخاطبان گرامی آثار خود را با ضوابط اعلام شده تا روز 20 اسفندماه سال جاری تحویل كانون قرآن و عترت یا دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان دهند

وی ضمن اعلام اینكه جشنواره هنر و ادبیات دینی در سه گروه اساتید، دانشجویان و كاركنان به‌صورت مجزا برگزار می‌شود، اظهار كرد: در گروه اساتید، اعضای هیئت علمی و اساتید حق‌التدریس دانشگاه‌های آزاد اسلامی و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی، غیر انتفاعی و كلیه مؤسسات آموزش عالی سراسر كشور و در گروه دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان مقاطع كاردانی تا دكتری حرفه‌ای و تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیر انتفاعی و كلیه مؤسسات آموزش عالی سراسر كشور، می‌توانند در جشنواره قرآن و عترت شركت كنند.

طاهر‌نژاد ضمن اعلام اینكه رتبه‌ها و جوایز در گروه‌های مختلف به ‌صورت مجزا اعطا خواهد شد، ادامه داد: به كلیه شركت‌كنندگان در جشنواره علاوه بر اجر معنوی، لوح تقدیر اعطا خواهد شد.

همچنین، جایزه نفر اول در مرحله نهایی یك سكه بهار آزادی، نفر دوم نیم سكه بهار آزادی و نفر سوم ربع سكه بهار آزادی خواهد بود و به افرادی كه در واحد آشتیان حائز رتبه اول تا سوم شوند، جوایزی به میزان نیم ارزش ریالی همان رتبه در مرحله نهایی اعطا خواهد شد.

این مقام مسئول ضمن اعلام امیدواری جهت هرچه باشكوه برگزار شدن جشنواره، گفت: مخاطبان گرامی آثار خود را با ضوابط اعلام شده تا روز 20 اسفندماه سال جاری به كانون قرآن و عترت یا دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان تحویل دهند.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند اسامی و جوایز نفرات برتر سال گذشته را در وبلاگ «رتبه‌ها» به نشانی www.rotbeha.mihanblog.com مشاهده كنند.

ادامه مطلب...