تبلیغات
ایكناب: وبلاگ خبری قرآنی ایرانی ، IQNAB: Iranian Quran News Agency Blog
» كلیپ‌های صوتی «عطر حضور» توسط كانون قرآن و عترت واحد آشتیان تولید شد ( شنبه 28 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری ویژه‌برنامه «هادی دین» در واحد آشتیان ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 )
» تولید كلیپ‌های صوتی «انتخاب آگاهانه» توسط كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 )
» درخشش مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آشتیان در جشنواره وبلاگ‌نویسی نماز ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» ثبت ‌نام اعتكاف دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد آشتیان آغاز شد ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» انتشار کلیپ‌های صوتی انتخاباتی در این دانشگاه ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌ «انتخاب حماسی» توسط دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» معرفی وبلاگ‌های قرآنی استاندارد و فعال/«وبلاگ قرآن امین» ( چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری همایش میلاد حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌های «شاخص انتخاب» در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )

ویژه‌نامه «جوان در نگاه امام خمینی(ره)» در آشتیان منتشر شدگروه خبرنگاران افتخاری / امید طاهرنژاد: ویژه‌نامه «جوان در نگاه امام خمینی(ره)» با توجه به آغاز سی و چهارمین دهه فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان منتشر شد.


محل انتشار خبر:

ایكنا     تسنیم  به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا)، امید طاهرنژاد، مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان با اعلام این خبر گفت: كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان به مناسبت سالگرد پرشكوه انقلاب اسلامی ویژه‌نامه‌ای با عنوان «جوان در نگاه امام خمینی(ره)» مشتمل بر مطالبی درباره جوانان تهیه، تكثیر و توزیع كرده است.

در قسمت‌ها آغازین این ویژه‌نامه می‌خوانیم، عرصه كار و خدمت جوانان، در منظر رهبر فقید انقلاب، در واقع آوردگاه فراخى است كه خیر و شر را در مصاف با یكدیگر قرار داده و آنان را به فكر و تفاهم و تبادل تجربیات به منظور حفظ ایمان و میهن فرا مى‏خواند. كوتاهى در هر بعد و حوزه و نادیده انگاشتن یا كم رنگ كردن یكى به نفع دیگرى، حاكى از نارسایى تحلیل و شناخت عناصر تأثیرگذار است. اسلامیت و جمهوریت كه با پیوند میمون خود، سازگارى دین و مردم‌سالارى را در نهضت امام خمینى(ره) متجلى كرد، حاكى از لزوم تلاش براى اسلام و ایران است. در این نگاه، هر جوان باید خود را براى خدمت در ابعاد مذهبى و ملى مهیا كند چراكه او در واقع سربازى است كه آتیه نیكو و سرافراز و پیروزمندانه دین و كشور را رقم مى‏زند.

همچنین، دامن زدن به تعصب‏هاى زیان‌بار مذهبى و احساسات ناسیونالیستى كه در تقابل ناخوشایند ایمان و ملیت ظاهر مى‌شود، حاصلى جز شكست و انزواى اسلام در صحنه قدرت و مدیریت جامعه نخواهد داشت.

در بخش دیگری از ویژه‌نامه «جوان در نگاه امام خمینی(ره)» آمده است: امام(ره) به نسل جوان اعتماد داشت و در ابتدای پیروزی انقلاب بسیاری از مسئولان رده اول كشور را از میان جوانان انتخاب كرد.

امام خمینى(ره)، همواره به فرداى نسل نو و كارآمدى آنان در پهنه كوشش‏هاى متنوع و انسان‏دوستانه مى‏نگریست. او هر جوانى را به منزله ذخیره عزت و اقتدار كشور تلقى مى‏كرد و از او انتظار داشت كه خویشتن را براى ایفاى مسئولیت‏هاى ملى و مردمى مجهز و مهیا كند. در میان جوانان، رهبر فقید انقلاب، عنایت ویژه‌ای به دانشجویان داشت، آنان كه خواه‏ناخواه روزى سكان‏دار این كشتى در دل طوفان‏ها و گرداب‏ها خواهند بود.

در این ویژه‌نامه تصریح شده است: امام راحل(ره) و روشن‌اندیش كه خود پیروز میدان مبارزه با هوای نفس بود، به خوبی از آموزه‌های آسمانی مكتب اسلام در مورد تهذیب نفس آگاهی داشت و بهترین دوره چنین مبارزه پی‌گیری را «ایام جوانی» می‌دانست و می‌فرمود «اسلام آن قدر كه به تهذیب این بچه‌های ما و جوان‌های ما كوشش دارد، به هیچ چیز كوشش ندارد. اسلام اصلاً برای آدم ساختن آمده است و این مكتب‌های انحرافی، آدم را از آدمیتش بیرون می‌كند ... مهمتر چیزی كه برای كشور ما لازم است، تعهد اسلامی و تهذیب اسلامی است».

ادامه مطلب...