تبلیغات
ایكناب: وبلاگ خبری قرآنی ایرانی ، IQNAB: Iranian Quran News Agency Blog
» كلیپ‌های صوتی «عطر حضور» توسط كانون قرآن و عترت واحد آشتیان تولید شد ( شنبه 28 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری ویژه‌برنامه «هادی دین» در واحد آشتیان ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 )
» تولید كلیپ‌های صوتی «انتخاب آگاهانه» توسط كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 )
» درخشش مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آشتیان در جشنواره وبلاگ‌نویسی نماز ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» ثبت ‌نام اعتكاف دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد آشتیان آغاز شد ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» انتشار کلیپ‌های صوتی انتخاباتی در این دانشگاه ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌ «انتخاب حماسی» توسط دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» معرفی وبلاگ‌های قرآنی استاندارد و فعال/«وبلاگ قرآن امین» ( چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری همایش میلاد حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌های «شاخص انتخاب» در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )

آغاز ثبت نام جشنواره هنری «خوشنویسی قرآنی» در دانشگاه آزاد آشتیانگروه خبرنگاران افتخاری / امید طاهرنژاد: ثبت نام بخش «خوشنویسی قرآنی» با توجه به آغاز جشنواره هنر و ادبیات دینی دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد واحد آشتیان آغاز شد.


محل انتشار خبر:

ایكنا  


به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا)، امید طاهرنژاد، مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان با اعلام این خبر گفت: با توجه به ابلاغ آئین‌نامه جشنواره سراسری هنر و ادبیات دینی دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت نام بخش «خوشنویسی قرآنی» در این واحد دانشگاهی آغاز شد.

مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان در مورد موضوع خوشنویسی گفت: در چهار رشته خط نستعلیق، خط نسخ، خط ثلث و خط شكسته نستعلیق باید یكی از آیات نورانی قرآن كریم به انتخاب هنرمند خوشنویس به همراه ذكر آیه و سوره مورد نظر، نگاشته شود.

وی خاطرنشان كرد: برگزاركنندگان جشنواره امیدوارند به اهدافی همچون «تمسك به قرآن و ثقلین»، «ایجاد انگیزه در مخاطبین برای ورود به حوزه هنرهای قرآنی»، «حركت در راستای منویات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای در مورد اهتمام به فعالیت‌های قرآنی»، «حركت در جهت اسلامی شدن دانشگاه‌‌ها» و «سوق دادن جوانان به سمت انس هرچه بیشتر با قرآن» دست پیدا كنند.

طاهرنژاد از شرایط ارسال آثار خوشنویسی شده جهت جشنواره گفت: خط‌های نوشته شده توسط هنرمندان در هر چهار رشته خوشنویسی باید بر روی كاغذ با اندازه 70*50 سانتی‌متر نوشته و قاب شده باشد.

 جوایز جشنواره:
جایزه نفر اول در هر یك از رشته‌های خوشنویسی در مرحله نهایی نیم و ربع سكه بهار آزادی، نفر دوم نیم سكه بهار آزادی و نفر سوم ربع سكه بهار آزادی خواهد بود و به افرادی كه در واحد آشتیان حائز رتبه اول تا سوم شوند، جوایزی به میزان نیم ارزش ریالی همان رتبه در مرحله نهایی اعطا خواهد شد

وی ضمن اعلام اینكه جشنواره هنر و ادبیات دینی در سه گروه اساتید، دانشجویان و كاركنان به‌صورت مجزا برگزار می‌شود، اظهار كرد: در گروه اساتید، اعضای هیئت علمی و اساتید حق‌التدریس دانشگاه‌های آزاد اسلامی و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی، غیر انتفاعی و كلیه مؤسسات آموزش عالی سراسر كشور و در گروه دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان مقاطع كاردانی تا دكتری حرفه‌ای و تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیر انتفاعی و كلیه مؤسسات آموزش عالی سراسر كشور، می‌توانند در جشنواره قرآن و عترت شركت كنند.

وی ضمن اعلام اینكه رتبه‌ها و جوایز آن در چهار رشته خوشنویسی به‌صورت مجزا اعلام خواهد شد، ادامه داد: به كلیه شركت‌كنندگان در جشنواره علاوه بر اجر معنوی، لوح تقدیر اعطا خواهد شد.

همچنین، جایزه نفر اول در هر یك از رشته‌های خوشنویسی در مرحله نهایی نیم و ربع سكه بهار آزادی، نفر دوم نیم سكه بهار آزادی و نفر سوم ربع سكه بهار آزادی خواهد بود و به افرادی كه در واحد آشتیان حائز رتبه اول تا سوم شوند، جوایزی به میزان نیم ارزش ریالی همان رتبه در مرحله نهایی اعطا خواهد شد.

این مقام مسئول ضمن اعلام امیدواری جهت هرچه باشكوه برگزار شدن جشنواره، گفت: مخاطبان گرامی آثار خود را با ضوابط اعلام شده تا روز 20 اسفندماه سال جاری تحویل كانون قرآن و عترت یا دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان دهند.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند اسامی و جوایز نفرات برتر سال گذشته را در وبلاگ «رتبه‌ها» به نشانی www.rotbeha.mihanblog.com مشاهده كنند.


برای مراجعه به وبلاگ اسامی و جوایز نفرات برتر سال گذشته اینجا كلیك كنید!

ادامه مطلب...