تبلیغات
ایكناب: وبلاگ خبری قرآنی ایرانی ، IQNAB: Iranian Quran News Agency Blog
» كلیپ‌های صوتی «عطر حضور» توسط كانون قرآن و عترت واحد آشتیان تولید شد ( شنبه 28 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری ویژه‌برنامه «هادی دین» در واحد آشتیان ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 )
» تولید كلیپ‌های صوتی «انتخاب آگاهانه» توسط كانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 )
» درخشش مسئول كانون قرآن و عترت دانشگاه آشتیان در جشنواره وبلاگ‌نویسی نماز ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» ثبت ‌نام اعتكاف دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد آشتیان آغاز شد ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» انتشار کلیپ‌های صوتی انتخاباتی در این دانشگاه ( یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌ «انتخاب حماسی» توسط دانشگاه آزاد آشتیان ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» معرفی وبلاگ‌های قرآنی استاندارد و فعال/«وبلاگ قرآن امین» ( چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 )
» برگزاری همایش میلاد حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )
» تولید مجموعه پادكست‌های «شاخص انتخاب» در دانشگاه آزاد آشتیان ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 )

استقبال دانشگاهیان واحد آشتیان از هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترتگروه فعالیت‌های قرآنی: كارشناس امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان از شركت یك‌هزار و 30 شركت‌كننده از این واحد دانشگاهی در هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت خبر داد.


محل انتشار خبر:

تسنیم     ایكنا    


امید طاهرنژاد، كارشناس امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) شعبه مركزی، با اعلام این خبر، تصریح كرد: مسابقات سراسری قرآن و عترت در دو مرحله كتبی و شفاهی برگزار می‌شود.

وی زمان ثبت نام جهت شركت در این دوره از مسابقات را از اول آبان‌ماه تا هفتم آذرماه سال‌ جاری اعلام كرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شركت در این دوره از مسابقات به كانون قرآن و عترت خواهران و برادران، دفتر فرهنگ اسلامی، پایگاه دانشجویی دفتر كانون دانشجویی و كانون جرعه نور مستقر در مسجد چهارده معصوم(ع) دانشگاه مراجعه كنند.

وی تأكید كرد: با توجه به هتك حرمت به ساحت مقدس نبی مكرم اسلام(ص) و قرآن كریم كه همه‌ ساله در كشورهای غربی صورت می‌پذیرد این دانشگاه با همكاری اساتید، دانشجویان و كاركنان گامی محكم در راستای تحقق اهداف بلند قرآنی برداشته و این مسابقات را نردبانی به سمت اجرای بزرگ‌ترین مسابقات جهان اسلام قرار داده است كه با توجه به فراخوان لازم، این دوره از مسابقات از رشد و روند بسیار خوبی نسبت به سال قبل روبرو است.

طاهرنژاد زمان برگزاری مرحله كتبی مسابقات را 14 آذرماه سال‌جاری عنوان كرد و گفت: علاقه‌مندان به شركت در این دوره از مسابقات می‌توانند جهت ثبت نام به دفتر فرهنگ اسلامی واحد و یا دفتر كانون قرآن و عترت این واحد دانشگاهی مراجعه كنند.

كارشناس امور فرهنگی دانشگاه آزاد آشتیان در ادامه اضافه شدن دو نمره به یكی از دروس در آزمون پایان ترم، اهدای هدایا به نفرات اول تا پنجم و اعطای لوح تقدیر مسابقات را به‌عنوان امتیازات ویژه شركت در مسابقات عنوان كرد.

وی با بیان اینكه علاوه بر اعضای هیئت علمی، اساتید حق‌التدریس نیز می‌توانند در این مسابقات شركت كنند، اضافه كرد: اساتید و اعضای هیئت علمی می‌توانند در مرحله كتبی در رشته‌های ترجمه و تفسیر قرآن كریم، نهج‌البلاغه، سیره معصومین(ع)، ترجمه انگلیسی قرآن كریم، مهدویت و حفظ جزء‌های یك تا 5 قرآن كریم و در مرحله شفاهی در رشته‌های حفظ جزء‌های یك تا 5، یك تا 10، یك تا 20، یك تا 30، قرائت قرآن كریم به روش تحقیق و قرائت به روش ترتیل شركت كند.

طاهرنژاد با اشاره به اینكه آشنایی با زندگانی پیامبر اسلام(ص)، نماز، احكام خواهران و برادران در بخش كتبی از رشته‌هایی است كه كاركنان دانشگاه می‌توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند، افزود: حفظ و ترجمه جزء 30 قرآن كریم، قرائت قرآن كریم به روش تحقیق و قرائت به روش ترتیل در بخش شفاهی از دیگر رشته‌های در نظر گرفته شده برای كاركنان دانست.

وی تصریح كرد: علاوه بر دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان دانشگاه‌های آزاد و دولتی، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد و طلاب نیز می‌توانند در بخش كتبی در رشته‌های تفسیر قرآن كریم، زندگانی معصومین(ع)، حفظ و ترجمه ادعیه و زیارات، نماز، ترجمه انگلیسی قرآن كریم، احكام خواهران، احكام برادران، زندگانی پیامبر(ص)، ترجمه قرآن كریم و نهج‌البلاغه با یكدیگر به رقابت بپردازند.

طاهرنژاد تصریح كرد: تاكنون در این دوره از مسابقات یك‌هزار و 30 نفر ثبت نام كرده‌اند كه نسبت به سال قبل از روند خوبی برخوردار بوده و امید است تا پایان مهلت مقرر شده این تعداد افزایش یابد.

كارشناس امور فرهنگی دانشگاه آزاد آشتیان در پایان، خاطرنشان كرد: بخش شفاهی مسابقات دانشجویان و طلاب نیز در رشته‌های حفظ قرآن كریم 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء، 30 جزء، قرائت تحقیق قرآن كریم و قرائت ترتیل قرآن كریم هفته اول آذرماه سال ‌جاری و در سه مرحله مقدماتی، منطقه‌ای و كشوری برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...